Přeskočit na obsah

Několik tipů pro udržení kondice

Loading

Zahájení sezóny se stále z důvodu opatření proti šíření koronaviru odkládá. Jsou rušeny, nebo přesouvány další závody. Informace o závodech, jejich zrušení či nových předpokládaných termínech jsou průběžně (na základě dostupných zpráv a informací) aktualizovány v kalendáři závodů, který je možné si nazdílet do vašeho telefonu pomocí tlačítka “+” v pravém spodním rohu.

Aktuálně Vláda ČR uvolnila některá opatření:

Od úterý 7.4.2020 je tak možno:

  • individuálně trénovat (běh, jízda na kole) v přírodě bez povinného nošení roušky;
  • v případě jízdy na kole ve městě nebo jiných lokalitách s vyšším počtem osob na jednom místě je nutno i nadále roušky používat
  • možnost trénovat na venkovních sportovištích – velodromech, bikrosových drahách, bike parcích apod,  za předpokladu dodržování povinného odstupu osob na alespoň 2 m

I nadále ale platí ostatní opatření proti šíření koronaviru, které se vztahují rovněž na sportovní aktivity, a to povolení volného pohybu na veřejnosti v maximálně dvou lidech, pokud se nejedná o rodinné příslušníky.

Motivační weby

Pro podporu a motivaci závodníků na všech úrovních a jako pomoc trenérům vytváří ČSC a další subjekty nejrůznější projekty, aktivity a návody jak trénovat, pilovat techniku (k tomu je v této situaci ideální příležitost) a být s cyklistikou v kontaktu.

Zde je několik odkazů na tyto aktivity:

Projekt Trénuj s repre – tipy na trénink od reprezentantů v různých disciplínách,
Podcast o tréninku + rozhovory,
Slovenský podcast s rozhovory se slovenskými i českými závodníky,

a zejména projekt

CYKLISTA.OnLine

Pod záštitou Českého Svazu Cyklistiky a ve spolupráci se současnými profesionály i dalšími cyklistickými legendami jsme připravili projekt CYKLISTA.OnLine, jehož cílem je překlenout období s omezenými možnostmi tréninku a závodění. Projekt má primárně sloužit pro mladé závodníky, kteří by jinak už touto dobou stáli na startu závodů TECHNISERV CUPu, Českého poháru na silnici. Kromě zdroje zajímavých informací má být také prostorem pro vzájemnou komunikaci, zpestření a zábavu v tomto nelehkém období.   

Pro účast na tomto projektu se zaregistruj na CYKLISTA.OnLine  

Štybar: V momentální situaci je těžké být motivován, ale je to pro všechny stejné. Právě teď je tak vhodný moment, kdy by se závodník měl soustředit na své slabiny a rozvíjet to, v čem má ještě rezervy a tím se posunout dál. To by teď mělo být i tou motivací do dalších tréninků”

Konečný: “V současné době to není jednoduché pro nikoho a není snadné se všem omezením přizpůsobit, ale nedá se nic dělat. Budeme se vám to ale snažit zpříjemnit, aby to uteklo rychleji nám všem. Je už na vás, abyste z toho vytěžili maximum a všichni jsme se zase brzy ve zdraví shledali “

Jsi závodník?  Budeš moci komunikovat a inspirovat se Štybarem, Konečným, Kreuzigrem, Trkalem a dalšími profesionály, dozvíš se od nich některé tipy z jejich tréninku, nebo třeba jak neztratit motivaci a plno dalších věcí ze sportovní psychologie a taktiky. K dispozici budeš mít i poradny třeba o tom, jak se správně stravovat, cvičit doma a venku a na řadu přijdou i soutěžní výzvy nebo tematické vědomostní kvízy. Protože to ale bude i o sportu, připravíme třeba taky virtuální časovky na segmentech a tak dál… Aby nikdo nepolevil, vše budeme odměňovat cenami, které věnuje Český svaz cyklistiky. Nebude to ale jen o tom, co ti naservírujeme. Na obsahu se může podílet každý z vás a přispět svými dotazy a nápady.  

Jsi trenér nebo funcionář?  Zaregistruj se také a sleduj jak se svěřenci Tvého oddílu podílejí na soutěžích a výzvách. A určitě i nekteré doporučení a rady budou vhod i při trenérské nebo funcionářské práci.

Tak doufám, že i s touto podporou se nám povede přečkat současnou “divnou”dobu a už se těším, až se konečně budeme moci ve zdraví a v plné síle zase potkávat na závodech.

Sdílej tuto stránku:
Nahoru