Přeskočit na obsah

Ostrovské XC – „O pohár města Ostrova“

Loading

Na stránce věnované CKK poháru v MTB 2019 byly právě zveřejněny propozice závodu a odkaz na přihlašovací formulář.

Základní informace o závodě předkládá velitel tratí Tomáš Michlík:

Ostrovské závody – „O pohár města Ostrovajsou závody horských kol v crosscountry , které jsou součástí závodu CKK (cyklistika karlovarského kraje) a poháru Peruna 2019.

Jedná se o okruhový závod s dlouholetou tradicí pořádající klubem Cykloteam Ostrov v oblasti za nemocnicí.  Závod je sestaven ze 4 druhů okruhů (0,3km,1,5km, 2,7 km a 4.5km) vedený jen přírodou tj. absolutně bez asfaltu (polní a lesní cesty s povrchem hlína, tráva popř. šotolina). Druh a počet okruhů je vždy dán dle kategorie závodníků:

Dětská trať do 6 let (vč. odrážedla) vede napříč loukou (0,3km). Dětský okruh pro kategorie dětí do 10 let je vedena po obvodě hlavní louky (1,5km), tj. obě tratě vedou po travnaté a lesní cestě.

Trať kategorie žáků, kadetek a žen (2,7km) vede i  technickou částí lesem a hlavní trať pro kategorie kadeti, junioři, muži vč. masters (4,3km) vede velkou technickou částí lesem, dále do oblasti Borku a zpět stoupáním do cíle.

Celková náročnost tratí je průměrná (výjezdy, sjezdy, technické pasáže), ale výškový profil tratí je náročnější. Tento závod je pořádán i jako Open (příchozí), proto si zde může porovnat sílu jak začátečník, tak i ostřílený biker.

Kontakty:                           Tomáš Michlík –  777 884 470 – michlik@tm-elektro.cz

Termín:                               23.6.2019

Místo:                                  ul. Lesní , Ostrov

více na:                                http://cykloteam.eu/poradame/

facebook:                            Cykloteam Ostrov

Sdílej tuto stránku:
Nahoru